Copyright 2024 - Köszöntjük honlapunkon.

Miért mesélj

minden nap

gyermekednek?

"Szemünk fénye"

Gazdag Erzsi:

A napsugárrá

vált lányka

Állatok Világnapja

A II. világháborút követő években egymás után kezdték meg működésüket az óvodák. Közéjük tartozik intézményünk is, melyet 1948-ban az ún.: Schuszter villa államosításával vehettek birtokba a gyermekek. Az óvodaépület Kámon községben (akkor még önálló közigazgatási település) található. Igazi óvodakert volt a pagodatetős, borostyánnal befuttatott villaépület – három szoba, konyha, előtér, parkosított udvarral, bukszus-sövénnyel leválasztott gyümölcsös-kerttel - mai szemmel is ideális feltételeket biztosított a gyermekeknek. Vegyes életkorú, 40-45 fős csoportokban jól elkülöníthető napirendhez kötődő tevékenységi színterekkel működött. Az 50-es évek végéig a tízórait otthonról hozták, az óvoda csak a folyadékot biztosította a gyermekeknek. A gyümölcsös kert termése frissen került az asztalra s jutott belőle a téli időszakra is.

Az óvoda működésének fontos támogatója volt a közeli Takarógyár (később LATEX), mely az anyák nagy részének munkahelyét jelentette. Az óvodások ez időben gyakori szereplői voltak a gyár rendezvényeinek. Az óvoda 1967-ig tanügy-igazgatásilag a helyi Általános Iskolához tartozott. 1982-1991-ig a Maros utcai óvoda tagintézményeként látta el a gyermekek nevelését.

Önállósága 1991-től biztosított. Külső megjelenésében 1972-ben, 1992-ben, 1998-ban jelentősen megváltozott. Masszi Ferenc művésztanár mesefigurái díszítik az óvoda homlokzatát.

1997-ben civil kezdeményezésre egy csoportban elindították a Waldorf pedagógiai elvek szerint működő óvodai gyakorlatot, mely 2005. október 1-től más helyszínen önálló alapítványként működik tovább.

Az óvoda 1998-ban ünnepelte működésének 50. jubileumát. Vendégeink között voltak nyugdíjasaink, közülük otthonában köszöntöttük a 91 éves Péterfi Irén volt óvodavezetőt

Az óvoda vezetői:

Ragacs Teréz (1948), Hajmási Vilma (nincs  közelebbi adat), Sánta Erzsébet (1957), dr. Csetényi Sándorné (1957), Péterfi Irén (1957-1967), Varga Lászlóné (1967-1991), Babos Lajosné (az összevont óvoda vezetője 1982-1991), Kovács Gáborné (1991- 2012), Iker Gabriella (2012 - )