A szombathelyi önkormányzat az idén először szervezett óvodapedagógiai szakmai napot Esély a jövő nemzedékének címmel. Ehhez kapcsolódva hirdették meg az óvodásoknak szóló rajzpályázatot, amelyben a "Mozogni jó!" témára készíthették el színes alkotásaikat  a gyerekek. A város 18 óvodájából összesen 169 alkotás érkezett, amelyek közül a 30 legkiemelkedőbbet oklevéllel és ajándékcsomaggal jutalmazták.

Ovinkból a 6 évesek kategóriájában Zsirai-Kiss Janka kapott elismerést, a 4-5 évesek kategóriájában pedig Gombás Regina.

Lássuk az alkotásokat:    Labdázó lányok

Zumba!

Kiállításra került még Eredics Dorka, Simon Zsombor, Németh Zorka, Polgár Noémi, Vincze Luca, Gellén Zoé munkája is. Az ünnepélyes megnyitón Dr. Puskás Tivadar polgármester megköszönte az óvodások aktivitását, és méltatta a szívből jövő érzéseket és gondolatokat kifejező munkákat.